Powołanie MathSnowCamp

Powołaniem MathSnowCamp jest profesjonalne przekazywanie wiedzy w zakresie Sportów Extremalnych i Matematyki

Sport i nauka muszą iść ze sobą w parze i my o tym wiemy, dlatego całe nasze życie spędzamy szkoląc się by móc tą wiedzą i umiejętnościami dzielić się z wami i zarażać zajawką do nauki i sportu nowe jak i to trochę mniej nowe pokolenie.

Dlaczego MathSnowCamp

To proste możesz w łatwy sposób połączyć sport i naukę w super atmosferze.

Jak łatwo policzyć, w ramach pobytu proponujemy 70 lekcji zajęć z matematyki z legendarnym nauczycielem, p. Krzysztofem Cywińskim. Oczywiście nasuwa się pytanie: 70 lekcji w 15 dni? Przecież oni mają przez cały rok szkolny 180 lekcji w szkole i na każdej, błagają niebiosa o jej koniec!

Nasze lekcje, to spektakle, które tak bardzo wciągają uczestników, że zawsze są zdumieni, że to już koniec. Poza matematyką zajęcia rekreacyjne, koordynowane przez najbardziej uśmiechniętego człowieka polskiego snowboardu. Wszystkie zajęcia przyporządkowane są indywidualnie, więc zarówno młodzież o umiejętnościach zerowych jak i zaawansowani mają w czym wybierać. Jakkolwiek wszyscy uczestnicy przyjeżdżają do naszego ośrodka tak, jak przyjeżdża się do każdego hotelu, to z uwagi na realizację naszych celów proponujemy uporządkowanie harmonogramu pobytu w sposób nieco sformalizowany.

Co nas wyróżnia

 • JEDYNA OFFERTA W POLSCE
 • POŁĄCZENIE NAUKI I SPORTU
 • UNIKATOWA OFERTA POBYTU
 • JEDEN Z NAJLEPSZYCH OŚRODKÓW W KRAJU
 • WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE W SZKOLENIU DOROSŁYCH I DZIECI
 • RODZINNA ATMOSFERA
 • KREATYWNA KADRA
 • EFEKTYWNE SZKOLENIA
 • EFEKTYWNA NAUKA MATEMATYKI
 • TESTY SPRZĘTU NAJLEPSZYCH MAREK
 • MOŻLIWOŚĆ POZNANIA CIEKAWYCH LUDZI
 • INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO UCZESTNIKA

O nas

Jako jedyni w Polsce organizujemy wyjazdy łączące wypoczynek i rekreację sportową z nauką matematyki.

Organizację pobytu, w jej części sportowo rekreacyjnej będzie koordynował jeden z najbardziej uśmiechniętych ludzi snowboardu w Polsce: Dorian Burczyk. Wraz z kadrą doświadczonych instruktorów narciarstwa.

Zajęcia z matematyki to domena Krzysztofa i Nemezjusza Cywińskich. To nauczycielskie sławy. Szkolnej matematyki potrafią nauczyć każdego. Krzysztof Cywiński jest m.in. autorem kultowej książki: „Matematyka dla humanistów, dyslektyków i…innych przypadków beznadziejnych”, założycielem Fundacji: „Cała Polska Liczy Dzieciom”, a syn nie tylko kontynuuje z ogromnym pasmem sukcesów opus magnum ojca, ale również autorsko je rozwija

Jakkolwiek powątpiewamy czasem w przydatność matematyki w życiu codziennym, a już z pewnością nie wierzą w to nasze dzieci, to mamy świadomość bezwzględności egzaminów. Te po szkole podstawowej decydują o możliwości dalszej nauki naszego dziecka w dobrej szkole średniej. Matura z kolei, to paszport, bez którego młodzi ludzie nie mogą studiować. To, co jako rodzice możemy dać najcenniejszego własnym dzieciom, to nauczyć je pokonywania kolejnych trudności, zaszczepienie wiary w siebie i własne możliwości. To właśnie temu celowi podporządkowana jest organizacja Math Snow Camp i Math Summer Camp. Stąd pierwsze i jedyne w Polsce połączenie aktywności intelektualnej z aktywnością sportową. W roku szkolnym, w ramach stałych zajęć z matematyki i robotyki opiekujemy się grupą ponad 700 przedszkolaków. To także zajęcia dla maturzystów oraz uczniów od klasy pierwszej szkoły podstawowej po studentów pierwszych lat studiów. Są to zarówno tradycyjne korepetycje, jak również przygotowanie do egzaminów i konkursów matematycznych. W roku szkolnym 2019/2020 absolwenci szkół podstawowych przeżyją szok poznawczy. Szczególnie dotyczyć on będzie uczniów, którzy egzamin z matematyki zdali poniżej 50%. Takim wynikiem legitymuje się aż 63 % uczniów.

Dla Rodziców

Tempo współczesnego życia, zwłaszcza w wielkich miastach, powoduje, że nie możemy zrealizować tego wszystkiego, co uważamy za konieczne, a nawet fundamentalne. Największe wyrzuty sumienia powodują powstałe zaległości w nauce naszych dzieci. Zamieniamy się w szoferów, tkwiąc w korkach i wożąc dzieci z zajęć na zajęcia: basen, języki obce, zajęcia sportowe, korepetycje. Największe problemy (od stuleci !!!) sprawia matematyka: niejako z definicji, wiadomo, że przeciętny uczeń nie jest w stanie nauczyć się jej w szkole. Maturzyści powszechnie informują swoich nauczycieli, że „w kwietniu, to oni już do szkoły nie będą chodzić, ponieważ muszą się uczyć!” Ponieważ tylko w Warszawie, brakuje kilku tysięcy nauczycieli, to z uwagi chociażby na wspomniane uliczne korki , trwa również walka o dobrych korepetytorów. W Poznaniu, z braku nauczycieli, do pracy w szkole zatrudniono nawet ucznia!!!

Dlaczego aż tak wielkie problemy uczniowie będą mieli przede wszystkim z matematyką?

W szkole podstawowej na lekcjach matematyki mieli zajęcia jedynie z propedeutyki matematyki: uczyli się, w zasadzie, jedynie obliczeń. Z prawdziwą matematyką zmierzą się po raz pierwszy: funkcja liniowa i kwadratowa, funkcje wyższych stopni, logika, zadania na dowodzenie, planimetria, etc. Dla wszystkich, którzy źle wystartują w klasie pierwszej i szybko nie nadrobią braków, 4 lata nauki w liceum zamieni się w koszmar: piekło i dramat dla uczniów, rodziców i dziadków. Podporządkowaliśmy organizację Math Snow Camp wychodząc naprzeciw właśnie tym potrzebom.